Informace pro rodiče předškoláků ohledně spádovosti škol

Vážení rodiče,

vedení Obce Vestec nám poskytlo tyto informace ke zveřejnění:

„V pátek 20. 12. 2019 došlo k uzavření dohody o přijímání našich dětí do škol na Jižním Městě. Dohodu podepsali starosta Městské části Praha 11 Jiří Dohnal a starosta obce Vestec Tibor Švec. Jedná se o rámcovou dohodu s MČ Praha 11, na jejímž základě budou uzavřeny smlouvy s jednotlivými školami, které se předpokládá v průběhu ledna.

Co pro nás podpis této dohody znamená? Že bude možné i nadále přijímat naše děti do škol na Jižním Městě, včetně ZŠ Campanus, kam chodí většina dětí z Vestce. Obec bude školám hradit neinvestiční výdaje na každého žáka a prostředky tak zůstanou přímo ve školách, kam budou děti chodit. V provozu také bude nadále linka 326, která ráno a odpoledne jezdí na zastávku u ZŠ Campanus a také speciální autobusová linka pro nejmenší děti.“

Informace k zápisu do jednotlivých škol budou zveřejněny v některém z dalších vydání Vesteckých listů.