Nový bezpečnostní systém v naší MŠ – vyzvedávání čipů

Vážení rodiče,

z důvodu zkvalitnění bezpečnosti Vašich dětí ve Vestecké mateřské škole, budeme za podpory zřizovatele zavádět bezpečnostní systém pro vstup do mateřské školy a s tím spojené i vyzvedávání dětí.

Systém bude fungovat na principu čipů, které v určenou dobu pro přivádění a vyzvedávání dětí umožní rodičům vstoupit do areálu školky právě prostřednictvím čipů. Nejedná se o nic nového a neznámého. Kdo má děti na základních školách, s tímto systémem se již určitě setkal.

Do zprovoznění tohoto systému ještě zbývá nějaký čas, ale již od příštího týdne bude možné si vyzvedávat ve sborovně MŠ čipy. Ty budou vydávány oproti 100,-Kč/ks. V první fázi je počítáno se dvěma kusy do rodiny s tím, že je potřeba dopředu promyslet, kolik čipů budete potřebovat a ty budou následně doobjednány. Kolik kusů budete finálně potřebovat, stačí nahlásit ve sborovně při vyzvednutí prvních čipů. Proto prosíme, abyste si potřebné počty důkladně promysleli.

Tento bezpečnostní systém jistě zmírní riziko vniknutí cizích osob do areálu MŠ. Bude důležité vždy zavírat branku i vchodové dveře do budovy. Systém umožní vcházet v dobu určenou k přivádění dětí tj. 7:00 – 8:30 hod. Poté již čip nikoho nevpustí. Dále pak umožní vcházet při vyzvedávání dětí po obědě tj. 12:30 – 13:00 hod. a od 15:00 – 17:00 hod. Mimo tyto časy nebude možné do budovy vstupovat, pouze po zazvonění.

Věříme, že i vy rodiče budete klidnější, že jsou Vaše děti v bezpečném prostředí.

O spuštění systému vás budeme včas informovat. Do té doby si čipy pečlivě uschovejte.

 

Vyzvedávání čipů bude možné každý den od 8:00 – 13:00 hod. ve sborovně MŠ. Pokud by tento čas někomu nevyhovoval, pište, volejte, není problém si individuálně domluvit jiný čas.