Současná situace v MŠ

Vážení rodiče,

situace v naší školce je opravdu vážná. Přesto se nechceme uchýlit k variantě uzavření celé MŠ. Vzhledem k tomu, že je stále několik dětí, které nejsou v karanténě, plánujeme ponechat v provozu od pondělí jednu třídu v hlavní budově a obě předškolní třídy.

Co se týká hlavní budovy, prosíme rodiče, kteří plánují v pondělí přivézt děti do MŠ, aby toto nahlásili na email msvestec@seznam.cz co nejdříve, abychom zajistili provoz.

Všichni zaměstnanci dnes prošli PCR testováním a během víkendu budeme znát výsledky. Podle toho zajistíme k dětem pedagogické pracovníky, kteří budou otestovaní a nebudou tak hrozit další karantény. Je skutečně alarmující, že všichni pozitivní zaměstnanci jsou plně očkovaní a přesto jsou pozitivní.

V souvislosti se situací, která ve školce panuje, evidujeme několik dotazů, typu kdo za to může. Rádi bychom k tomuto uvedli, že nemocnost dětí je od září skutečně obrovská, až alarmující. To, že se první pozitivní test objevil u paní učitelky, neznamená, že původci jsou pouze zaměstnanci. Ti jsou všichni plně očkovaní, tudíž jim nelze přisuzovat nějakou vinu. O své vlastní vůli, ačkoliv pro očkované lidi tato povinnost není, šli všichni na testy, čím se snaží zodpovědně zamezit dalšímu šíření nemoci.