Úkoly pro děti

Vážení rodiče,

jak již víte naše mateřská škola zůstává prozatím uzavřená. Minulý týden měli školáci prodloužené podzimní prázdniny, tak i my jsme vám nechali týden volno. Nyní jsme si však pro vás připravili malý úkol. Vyrobte si libovolný deníček, který bude dokumentovat každý den, který nemůžete chodit do školky. Necháváme zcela na vás, jak bude deníček vypadat. Záleží zcela na vaší fantazii. Může to být sešit, volné listy sešité sešívačkou, portfolio nebo cokoliv vás napadne. Zaznamenávejte do něj všechny vaše zážitky (radosti i starosti). Používat můžete fotky, výstřižky, kreslit nebo poprosit rodiče, aby vaše myšlenky zapsali.

Po znovuotevření školky si o zážitcích budete s paní učitelkami povídat a pomocí vašeho deníčku si lépe na vše vzpomenete.

Předškoláci navíc přiloží vypracované pracovní listy s podzimní tématikou. Přeci jen jste již krůček od vstupu do velké školy, a je proto velmi důležité pracovat a na vstup do školy se pořádně připravovat.

Venku panuje podzim, ten nejlepší malíř a my si tu krásu můžeme nyní prohlížet jen velmi omezeně. Taková škoda, viďte? Pokud chodíte s maminkou nebo tatínkem ven na procházky, pořádně se kolem sebe rozhlédněte. Uvidíte, jak se mění stromy, jak nádherně podzim změnil přírodu. Vestec nabízí spoustu podzimní krásy, kterou můžete venku vidět.

Všechny děti i rodiče moc zdravíme a přejeme ať jste všichni v pořádku.

My se všichni snažíme, abychom byli brzy také fit, plní sil a mohli školku co nejdříve otevřít.

Těšíme se na vás

Paní učitelky

 

Pracovní listy pro předškoláky:

pohádka o javoru – společně si ji přečtěte a popovídejte si o daných stromech případně najděte jejich listy, vylisujte a přilepte k poádce
přiradit stíny
vyznač počet slabik
grafomotorika
grafomotorika
grafomotorika
grafomotorika
dokreslení listu + vybarvit
předmatematika