V pondělí 9.11.2020 znovu otevíráme školku

Vážení rodiče,

v pondělí plánujeme znovu otevřít naší mateřskou školu. Vzhledem k tomu, že Covid-19 zasáhl nejen v řadách zaměstnanců, ale i dětí, nemůžeme otevřít zcela v běžném režimu.

Prosíme vás proto (a děláme to zcela výjimečně), abyste zvážili, zda je nezbytné, aby v tuto dobu Vaše dítě do mateřské školy docházelo. Nikomu tuto možnost neupíráme, ale velmi by nám pomohlo, kdyby se pro začátek podařilo snížit počty dětí, které budou do školky docházet.

Prozatím plánujeme otevřít jednu třídu v přístavbě (předškoláckou) a jednu až dvě třídy v hlavní budově (dle aktuálního zájmu). Děti nebudou docházet do své třídy kam běžně chodí, ale budeme je rozdělovat podle potřeby a možností mateřské školy.

Pokud dítě do školky dáte a máte možnost si ho vyzvednout po obědě, i to nám v této době velmi usnadní zajistit provoz.

Covid-19 do našich řad zasáhl poměrně velmi, nicméně stále existuje velké riziko, že by se situace mohla záhy opakovat.

Plánujeme proto vytvořit pedagogické týmy, které se nebudou setkávat, abychom minimalizovali riziko, že by došlo opět k masivním karanténním opatřením a nedostatku personálu. Stále máme víc než polovinu zaměstnanců, která si nemocí neprošla.

Zároveň vás žádáme, abyste nejpozději do pátku zaslali informaci na email msvestec@seznam.cz nebo pomocí sms na telefon 607804700, zda vaše dítě v pondělí do mateřské školy nastoupí či nenastoupí. Tato informace je pro nás velmi důležitá, abychom naplánovali provoz a zajistili přiměřené množství zásob potravin na nadcházející týden.

Zvažte prosím důkladně všechna rizika, která s docházkou dítěte do MŠ v této době mohou nastat, a to nejen pro dítě, ale i pro celou rodinu. Všichni jsme si to nyní vyzkoušeli a opravdu to není příjemné.

Důležité: Děti, které byly v karanténě smí znovu nastoupit do školky s negativním testem na COVID-19. Ti co měly test pozitivní, pokud dodržely desetidenní karanténu, již negativní test mít nemusí.

Všem velice děkujeme za pochopení.