Zdravé zoubky – 22.3.2018

 

Ve čtvrtek dne 22. 3. 2018 proběhne ve školce, v rámci projektu Dental Prevention, který se specializuje na výuku správné péče o dutinu ústní ve školách a školkách, akce „Zoubky jako perličky“. Děti se zábavnou formou dozví, jak vypadá zub, jak vzniká zubní plak, kámen a kaz a jak těmto problémům správně předcházet.

 Součástí školení je i praktický nácvik správné techniky čištění zoubků a začlenění správných hygienických návyků do každodenního chodu školky a proškolený pedagogický sbor, který motivuje děti k ústní hygieně.

Děti samy nezískají správné návyky péče o zuby  a dásně. Musí se to naučit a právě proto, že nejsou schopny si vše zapamatovat napoprvé a nejsou zcela důsledné, potřebují vedení a pomoc. Přítomnost rodičů vítáme. Kdo má zájem, nahlaste se u třídních učitelů.

Školení vedou speciálně vyškolení studenti zubního lékařství z Karlovy Univerzity. Partnery projektu jsou značka zubních potřeb Curaprox a Sdružení studentů stomatologie.