Zpravodajství z Harrachova – Úterý

Den 2. – Úterý

Dnešní den jsme začali báječně – rozcvičkou. Vyběhnout ráno do lesů, protáhnout se a běžet na snídani. Paráda! Snídaně pak totiž chutná tak nějak líp.

Po výborných houskách se šunkou a sýrem k snídani nás čekala návštěva muzea „Šindelka“ (lesnická a myslivecká expozice). Viděli jsme mnoho zajímavých věcí – nejvíce se nám líbila zmenšená napodobenina splavu dřeva – zkrátka atrakce s vodou 🙂 .

K obědu svíčková s knedlíkem, poté alespoň krátký odpočinek, který potřebovali všichni účastníci zájezdu. Protože jsme ale v muzeu objevili památeční razítka, která jsme si po domluvě mohli natisknout do svých sešitů, nikomu se dlouho odpočívat nechtělo. Takže vzít sešity a hurá zpátky do muzea pro razítka.

Poté už nás čekal hlavní úkol dne. Úkol od lišky. A že se s liškou vydáme na její stezku, to bylo víc než jasné. Ptát se jestli jsme si chtěli vyzkoušet, jaké to je být na chvilku liškou? To je jasná věc. Taková liška to totiž nemá vůbec jednoduché. Zvládli jsme ale všechny překážky a hlavně! Hlavně se nám to moc líbilo. K tomu jsme se dozvěděli i něco nového, zkrátka ideální odpoledne v přírodě. Po projití celé Liščí stezky a hlášky „Už jsem unavený, už bych chtěl jít do bytu“ jsme se vydali na večeři.

Ještě večerní hygiena, i když někteří se již včera divili „a my se tady jako budeme i mejt?“. Ještě samozřejmě pohádka na dobrou noc, uložení a přání sladkých snů…. Tak zas zítra. M.